Sărbătoare și bucurie în Parohia Condeești

Perioada sărbătorilor de iarnă este pentru fiecare dintre noi un bun prilej de manifestare a milosteniei și dragostei față de aproapele. Grija pe care o purtăm familiilor nevoiașe cu mulți copiii cât și persoanelor vârstnice singure şi dragostea cu care îi înconjurăm, nu ar putea fi valorificate pe deplin fără sprijinul oamenilor cu inimă bună și sufletul deschis

După Sfânta Liturghie, prin purtarea de grijă a membrilor Consiliului Parohial, a Comitetului Parohial, a sponsorilor și enoriașilor parohiei, în a treia zi de Crăciun, de ziua Sfântului Ștefan, s-a oferit o masă caldă la Așezământul Social al bisericii noastre, unui număr de 80 de persoane.

Grupul de copii al parohiei noastre au susţinut un emoţionant program de colinde dăruind celor din jur bucurie.

A consemnat preot paroh Gheorghe CIUHUREANU

Related Posts

Sari la conținut